Sitagliptin and RH

lindisfel

Expert
I think I am holding fire on the Metformin until I get my next results at the end of October and then take action if my hba1c is still raised.
ATB
D.

No worries mate, I still believe that metformin will upset your digestive process even if it is either slow release or enteric.
Best wishes.

lindisfel

Expert
Just found out they do not measure LDL in the UK, it is too expensive, so they calculate it from the simplistic Friedwald formula. For high Trigs and low Trigs it is inaccurate.
According to the Iranian more accurate formula my LDL is not out of limits at 4.5 because my Trigs are 0.8.
D.

• Like
Reactions: Lamont D

RhypeR

Newbie
Endokrinologumun bana neden dpp4 inhibitörü reçete ettiğini hep merak etmişimdir ve bunun bir tedavi olmadığını biliyorum, ancak yardımcı oluyor ve hatalara karşı bir sigortadır ve eğer Düşük karbonhidrat vagonundan düşüyorum.
Bu yüzden birkaç tıbbi ilaç açıklama sayfasında gezinirken, diğer diyabetik ilaçlarla birlikte ikinci tiplerde kan şekerini düşürmeye nasıl yardımcı olduğuna dair küçük bir açıklama buldum.
Yaptığım şey, RH'ye neden yardımcı olduğu konusunda size birçok RH'ye bir fikir vermek için açıklamayı kullandım.

Sitagliptin, dpp4 enzimini inhibe etmek için çalışır.
Bu enzim, bir yemeğe yanıt olarak salınan mide bağırsak hormonları olan GLP-1 ve GIP inkretinlerini parçalar.
GLP-1 ve GIP inaktivasyonunu önleyerek insülin salgılanmasını artırabilir ve pankreasın alfa hücreleri tarafından glukagon salınımını baskılayabilirler.

Böylece ilaç, kanınıza giren glikozun kimyasal yapısını değiştirir. İlk insülin tepkisi, glukagon eksikliğinin neden olduğu daha düşük artış nedeniyle, şimdi oradan farklıdır.

Devam eder.
Bu, kan şekeri seviyelerini normale yakın seviyelere çeker. Olduğu gibi, salınan insülin miktarı ve baskılanan glukagon miktarı azalır, böylece bir aşmayı önler ve ardından düşük kan şekerini (Hipoglisemi) önler.

İkinci insülin tepkisi, kan şekeri seviyelerindeki düşüşü yöneten aşırı artışın bir hipoya düşmesine neden olacak kadar tetiklenmez!

Yani hiper yok, hipo yok!
Diğer diyabetik ilaçlar olmadan RH'ler için daha iyi çalışır!

Tip 2 diyabet hastalarında bu ilaç, Glicizide gibi diğer ilaçlarla veya kan şekeri düzeylerini düşürmeye çalışmak için insüline bağımlı olarak çalışır.
İlaç, diğer diyabetik ilaçlar olmadan iyi çalışmıyor
Ne de sadece metformin ile.

Hello Lamont,
Have you still using this medicine?
I have read many articles about this drug. I also have low first-phase insulin secretion. Now i am currently using acarbose,
i think sitagliptin will work for me.

Lamont D

Oracle
Type of diabetes
Reactive hypoglycemia
Treatment type
I do not have diabetes
Hello Lamont,
Have you still using this medicine?
I have read many articles about this drug. I also have low first-phase insulin secretion. Now i am currently using acarbose,
i think sitagliptin will work for me.
Hi, yes I am, as a preventative measure in case I eat something that trigger a a reaction.
Acerbose, as other posters have said did not work for them. The treatment doesn't control the effects of food intolerance. It is to help slow down carbs, but doesn't stop the spike, or the symptoms.
There is a good chance it will work as long as you don't get the side effects.

Best wishes